Aubameyang megállíthatatlan, simán nyert a Dortmund

Pierre-Emerick Aubameyang egyszerűen megállíthatatlan, a mai napon mesterhármast ért el, ezzel pedig 17. meccsén 20. gólját szerezte ebben az idényben a Dortmund mezében, a Bundesligában 13-nál jár, amivel beérte Robert Lewandowskit a góllövőlista élén.

""

A tétmeccseken szerzett gólok tekintetében így fest az európai toplista:

Aubameyang 20 gól
Lewandowski 17
Nikolics 17
Teixeira 17

A gaboni mellett Marco Reus duplázni tudott, növelte kettőre a hazai előnyt. A 33. percben Reus duplázott – a Dortmund gyakorlatilag azt csinált a vendégekkel, amit csak akart, és a félidőre eldöntötte a mérkőzést.

A játéknap másik meccsén a Mönchengladbach a Schalkét verte. A meccs főleg Johannes Geis brutális belépőjéről marad majd emlékezetes (3:00-tól a videón).

Borussia Dortmund–Augsburg 5–1 (Aubameyang 18., 85., 91., Reus 21., 33., ill. Bobadilla 49.)

Borussia Mönchengladbach–Schalke 3–1 (Stindl 32., Raffael 70., Korb 84., ill. A. Christiensen 44. – öngól)